10 sen zināmi augi, kas uzlabos iekštelpu gaisa kvalitāti

Augi uzlabo gaisa kvalitāti, jo tie spēj noņemt noteiktus piesārņotājus no gaisa, izmantojot procesu, ko sauc par fitoremediāciju. Šī procesa laikā augi absorbē piesārņotājus caur savām lapām un saknēm un pēc tam uzglabā tos savos audos vai sadala mazāk kaitīgos savienojumos. Precīzāk, skaidrojošajā vārdnīcā - “Fitoremediācija ir piesārņoto teritoriju attīrīšana, izmantojot augu spēju sadalīt toksiskās vielas un mazāk kaitīgā veidā novadīt tās atmosfērā, ar augu saknēm saistītajiem mikroorganismiem vienlaikus veicot piesārņojošo vielu uzņemšanu vai noārdīšanu augsnē.”

Augu efektivitāte gaisa kvalitātes uzlabošanā var atšķirties atkarībā no tādiem faktoriem kā augu lielums un skaits, piesārņojošo vielu veids un koncentrācija gaisā, kā arī konkrētās izmantotās augu sugas. Kopumā lielākam augu skaitam būs lielāka ietekme uz gaisa kvalitāti nekā mazākam augu skaitam.

Ir svarīgi atzīmēt - lai gan augi var būt efektīvs līdzeklis iekštelpu gaisa kvalitātes uzlabošanai, tie nevar aizstāt pareizu ventilāciju vai citus līdzekļus piesārņojošo vielu noņemšanai no gaisa. Ir svarīgi pielāgot pareizos augus konkrētajiem gaisā esošajiem piesārņotājiem. Citiem vārdiem sakot, ne visi augi vienlīdz efektīvi izvada visus piesārņotājus no gaisa.

Ir vairāki augi, kas var palīdzēt uzlabot gaisa kvalitāti jūsu mājās. Daži no visefektīvākajiem ir:

Zirnekļa augs (Chlorophytum comosum) - izvada no gaisa formaldehīdu, ksilolu un toluolu.

Līdakaste (Sansevieria trifasciata) - izvada no gaisa formaldehīdu, benzolu un trihloretilēnu.

Parastā efeja (Hedera helix) - izvada no gaisa formaldehīdu, benzolu un oglekļa monoksīdu.

Zelta scindapsis (Epipremnum aureum) - izvada no gaisa formaldehīdu, benzolu un oglekļa monoksīdu.

Bostonas paparde (Nephrolepis exaltata) - izvada no gaisa formaldehīdu un ksilolu.

Bostonas paparde (Nephrolepis exaltata) - izvada no gaisa formaldehīdu un ksilolu.

Alveja (Aloe barbadensis) - izvada no gaisa benzolu un formaldehīdu.

Spatifīlas (Spathiphyllum) - izvada no gaisa benzolu, formaldehīdu, trihloretilēnu un amonjaku.

Bambusa palma (Chamaedorea seifrizii) – izvada no gaisa formaldehīdu un benzolu.

Aglonēmas (Aglaonema modestum) - izvada no gaisa formaldehīdu un benzolu.

Apmaļu dracēna(Dracaena marginata) - izvada no gaisa benzolu, formaldehīdu, trihloretilēnu un ksilolu.

Ir vērts atzīmēt, ka ne visi augi ir piemēroti visām vidēm, un daži augi var būt toksiski mājdzīvniekiem. Tāpēc ir svarīgi izpētīt vairāk par augiem, ko vēlaties audzēt konkrētajā vidē, kā arī turēt visus toksiskos augus bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā.

NASA pētījums, kas bija viens no pirmajiem, kas iepazīstināja sabiedrību ar gaisa attīrīšanas iekārtām, prezentēja, ka 15–18 augi 15-20 cm konteineros var attīrīt 548 kvadrātmetru lielu telpu.Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka šis pētījums tika veikts kontrolētā laboratorijā, un rezultāti var nebūt tieši piemērojami visām mājām. Iesakām iegādāties Maple CO2 mērītāju, ja vēlies, lai gaisa kvalitāte telpā vienmēr ir kontrolēta.

Tags:

CO2

Environment

Health

Home

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published

ENG

We use cookies to do things like remember what you’ve added to your shopping basket and track your visits. If you are okay with that, click Accept. More Information